Dildo, Nedir?
Dildo, penetrasyon için tasarlanmış bir seks oyuncağıdır , ancak birçok şekilde kullanılabilir. Dildolar genellikle bir insan penisine benzemek için tanımlanmış bir ucu olan fallik şekillidir. Dildolar birçok farklı stilde, malzemede, kalınlıkta ve uzunlukta gelir. Bir yapay penis, klitoral uyarım, vajinal penetrasyon ve anal penetrasyon dahil olmak üzere birçok cinsel deneyimi iyileştirebilir.

Yaygın olarak 7 dildo türü vardır:

Sert : Sert dildolar cam, paslanmaz çelik ve hatta kristal gibi esnek olmayan malzemelerden yapılır. Bu daha sert dildolar, A noktası gibi çok özel alanları uyarmak için harika olabilir.

Yumuşak : Yumuşak dildolar tipik olarak silikondan yapılır ve daha esnek ve hatta yumuşacıktır.

Temsili : Gerçekçi dildolar olarak da bilinen temsili dildolar, tıpkı bir insan penisi gibi görünecek şekilde tasarlanmıştır hatta bazılarının testisleri vardır.

Temsili olmayan : Bu dildolar bir insan penisine benzemez. İnce, yuvarlak bir şekle sahip olabilirler veya herhangi bir nesne gibi görünebilirler.

Çift uçlu : Bu oyuncaklar bir kişi tarafından (hem vajinal hem de anal) veya iki partner tarafından aynı anda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Kemerli: Birçok dildo, kemer takımı veya kemersiz kullanılabilir, ancak giyilebilir bir kemerli yapay penis denemek istiyorsanız, dildonuzun tabanının bir kemer ile uyumlu olduğundan emin olun.

Vantuz : Tabanda bir vantuz bulunan bu tür yapay penis, bir yüzeye yapışarak eller serbest penetrasyona izin verir.

6 Adımda Dildo Nasıl Kullanılır.

İlk kez bir yapay penis kullanıyorsanız, farklı malzemeler kayganlaştırıcıya ve ısıya farklı tepki vereceğinden üreticinin talimatlarını okuduğunuzdan emin olun.

Genel olarak, bir yapay penis nasıl kullanılır:

Dildoyu temizleyin . Üreticinin talimatlarını izleyin. Bazı dildolar kaynatılabilir, diğerleri ise sabun ve su veya özel bir seks oyuncağı temizleyicisi ile temizlenmelidir.

Dildoyu ısıt. Sıcaklık sorunu yaşamıyorsanız, cildinize karşı sıcak bir dildo sizi daha iyi hissettirecektir. Yapay penisinizin ılık su altında çalıştırılıp çalıştırılamayacağını görmek için üreticinin önerilerini kontrol edin.

Yağ veya kayganlaştırıcı ekleyin . Cildiniz ve dildo arasındaki sürtünmeyi azaltmak için bol miktarda yağlama kullanın. Su bazlı kayganlaştırıcı silikon oyuncaklar için genellikle güvenlidir ancak sık sık yeniden uygulanması gerekir. Silikon bazlı yağ daha uzun süre dayanır ve cam veya çelik dildolar için iyi bir seçenektir.

Ön sevişme ile başlayın . Tüm cinsel aktiviteler gibi, yapay penis kullanmak da ön sevişme ile büyük ölçüde geliştirilebilir. Yağlanmış yapay penisi size veya partnerinizin iç uyluğuna sürterek başlayın. Tam vajinal veya anal penetrasyona gitmeden önce yapay penisin ucuyla anüsü, klitorisi ve/veya vajinal açıklığı hafifçe okşayın.
Penetrasyon deneyin.

Mastürbasyon veya bir partnerle seks de dahil olmak üzere herhangi bir oyun türü bir yapay penis içerebilir. Amaç penetrasyonsa, özellikle büyük bir yapay penis kullanırken yavaş gidin.

Temizleme, Yapay penisi ilk adımda yaptığınız gibi temizlemek gereklidir ve ardından güvenli bir yerde saklayın.